O nas

Szyjemy z niechcianych ubrań i materiałów
#zodzysku
Slider

Sercem naszej marki jest tworzenie nowych produktów z niechcianych rzeczy, ubrań oraz materiałów – tworzenie nowych produktów z odzysku.

W latach 60. mój dziadek uciekł ze wsi do Warszawy, ponieważ chciał się dalej kształcić, a na wsi nie miałby takiej możliwości. Przyjechał, mając ze sobą jedną parę butów oraz spodni. Za dnia pracował, wieczorami się uczył, a jeżeli chciał gdzieś wyjść, musiał uprać jedyne ubrania, jakie posiadał i czekać, aż wyschną. Ponadto jeszcze około 100 lat temu buty były tak cenne, że dziedziczyło się je po rodzinie.

Aktualnie możemy sobie tego nie wyobrażać, bo praktycznie każdy z nas ma ubrań pod dostatkiem, a jeśli nie, to zaraz może je dokupić za bardzo małe pieniądze. I właśnie to, że ubrań i różnych materiałów jest tak dużo, więcej niż jesteśmy w stanie nosić i używać, zainspirowało nas do tego, by głównie z nich szyć nasze artykuły. Jest to nasz sposób, by przysłużyć się naszej planecie, a jednocześnie żeby stworzyć coś zupełnie nowego, albowiem łączenie materiałów z odzysku z jednej strony jest pewnym ograniczeniem, a z drugiej daje ogromne pole do popisu.

Spodnie, spódnica, bluzki, kawałki bawełny, a także drobne akcesoria – wszystko to, a nawet znacznie więcej, możemy wykorzystać w naszej domowej pracowni. Taka kombinacja daje niemal 100% gwarancji na to, że nasze artykuły będą unikatowe i w zasadzie nie do powtórzenia. 🙂

Materiały najczęściej kupujemy w second handach, czasem także dostaniemy coś w spadku od rodziny lub znajomych. Za każdym razem sprawdzamy ich skład oraz oceniamy jakość, dokładnie je oglądamy, pierzemy, a potem znowu oglądamy. Nieraz musiałyśmy się pożegnać z materiałem, który miał np. świetny wzór, ale wiedziałyśmy, że jakościowo był niezadowalający. Staramy się także bazować na tkaninach o naturalnym składzie, ale nie jest to warunek konieczny. Jeśli dana tkanina zachwyci nas pod każdym względem, to możemy iść na kompromis, tym bardziej, jak jest ona z drugiej ręki i można tylko przedłużyć jej życie. 

Większość rzeczy i materiałów mamy z drugiej ręki, jednak część z nich jest lub może być nowa. Przykładem jest biała bawełna, którą zapewne będziemy musiały dokupić po tym, jak skończą nam się jej zapasy.

Nie wszystko da się dostać z drugiej ręki, ale za to połączenie starego i nowego  to według nas świetny duet! 🙂

Pakowanie ładne i #zodzysku!
BEZ PLASTIKU
Slider

 Chcemy pokazać, że korzystanie z rzeczy z odzysku też jest ładne, estetyczne i przyjemne
– a przy tym nic się nie marnuje!

Na początku chciałyśmy nadać pewien określony styl naszym wysyłkom, ale pomyślałyśmy, że nie chcemy się ograniczać. Do pakowania przesyłek wykorzystujemy pudełka na wymiar oraz to, co inni być może by wyrzucili.

Wypełnienie przesyłek robimy samodzielnie z makulatury, papierowych pudełek, zapisanych kartek, karteczek itp., w zależności od tego, jaką rzecz aktualnie dla Ciebie pakujemy. Przesyłki zaklejamy papierową taśmą lub naturalnym sznurkiem. Jeśli w środku swojej przesyłki znajdziesz plastik, folię, stronę z książki* (lub inne kontrowersyjne rzeczy ;)) – to znaczy, że wykorzystałyśmy  do pakowania coś, co zapewne zostałoby wyrzucone.

Owszem, wykorzystanie tych materiałów po raz kolejny zajmuje więcej czasu niż korzystanie z gotowych materiałów do pakowania, które można kupić, jednak uważamy, że warto poświęcić trochę więcej czasu i osiągnąć efekt, na jakim nam zależy.

* Nieraz dostałyśmy lub udało nam się uratować zdekompletowane, stare książki, których same nie miałybyśmy serca spalić ani wyrzucić. Z szacunku do książek chciałybyśmy maksymalnie przedłużyć im życie, dlatego stały się częścią naszego pakowania. Być może obdarowana osoba poczuje się zainspirowana otrzymanym fragmentem książki. 🙂