O nas

Szyjemy nowe rzeczy z niechcianych
i/lub zniszczonych ubrań, dając im
w ten sposób nowe życie.

Jesteśmy małą, rodzinną firmą i mamy duże cele ♥

Obecnie kupujemy dużo więcej ubrań, niż potrzebujemy, a tym samym równie dużej ich ilości się pozbywamy.
Co dzieje się dalej z tymi ubraniami?

Odpowiedź: Wspaniale by było, gdyby każda taka rzecz znajdowała nowego właściciela, jednak w praktyce ubrań jest już tak dużo i są one tak łatwo dostępne, że większość z nas ma wręcz problem z ich nadmiarem, a nie z brakiem.

Nikt tych ubrań nie chce. Jednak ubrania same nie znikają

(Chyba że na wysypisku śmieci lub w spalarni)

Ponadto nie każdy chce kupować ubrania z drugiej ręki i trudno jest obarczać innych konsekwencjami tego, że sami kupujemy za dużo lub że kupujemy takie rzeczy, które nam się nie do końca podobają i których w efekcie się pozbywamy.

IMG_0785

To wszystko zainspirowało nas, aby zacząć wykorzystywać niechciane ubrania do tworzenia całkiem nowych rzeczy. Byłyśmy w szoku, kiedy na własne oczy zobaczyłyśmy, JAK DUŻO ich jest.

IMG_20190506_174127

Rodzina oraz znajomi przekazują nam swoje niechciane ubrania – od jednej siatki po kilkanaście dużych worków. Sporo rzeczy i ubrań przekazujemy dalej – osobom, którym mogą się one przydać.

Niektóre ubrania mają plamki, dziurki i nie nadają się do noszenia – jednak my przerabiamy je tak, że powstają z nich nowe, unikatowe produkty.

Często pomijaną kwestią jest to, że zwykle ubrania niemodne nie są pożądane – a co za tym idzie, są chętniej wyrzucane z szafy, a mniej chętnie kupowane. Jakkolwiek każdy ma inny gust, to nie da się ukryć że panujące trendy mają duży wpływ na nasze decyzje zakupowe.

Naszym celem jest ratowanie niechcianych ubrań i włączenie ich do ponownego obiegu.

Zachowując jednak przy tym wysoką jakość wykonania ♥

IMG_20190507_141545

Szyjemy z własnych ubrań

Szyjemy z niechcianych ubrań, które zostały nam przekazane

Szyjemy z ubrań kupionych przez nas w lumpeksie.

Są one z III kategorii, jednak przez to często posiadają jakieś mankamenty lub są po prostu niemodne , a tym samym mniej chętnie kupowane. Jeśli zaś się nie sprzedadzą, zostają dalej przetwarzane już jako surowiec.

aaa33

Zapraszamy do naszego Atelier Przytulności!