Tworzymy z pasji oraz z ogromnego zamiłowania do przyrody.

Chcemy, aby nasze działania były przyjazne środowisku. 🌱

Cześć! Jestem Marta i razem z Mamą prowadzę markę w duchu zero waste.

Wszystkie nasze produkty powstają z materiałów z drugiej ręki (nowymi elementami są nici, paski oraz suwaki, choć też nie zawsze!).

Dążymy także do tego, by każdy inny aspekt naszej marki był zgodny z tą ideą – dlatego m.in. wykorzystujemy materiały z odzysku do pakowania produktów, doszywane metki mamy z recyklingu, a papierowe do tej pory drukowałyśmy w domu na papierze z odzysku.

Kulisy naszej pracy 🏡

Atelier Przytulności mieści się w naszym własnym domu, nic więc dziwnego, że nasze rzeczy powstają prosto z serca!

1 - Materiały i ubrania z drugiej ręki

Do całkiem pierwszych przeróbek wykorzystywałyśmy własne zbiory materiałów i ubrań, potem zaczęłyśmy szukać "nowych" wzorów i tkanin w lumpeksach, a jeszcze później okazało się, że z pomocą przyszli inny ludzie, wraz ze swoimi niechcianymi rzeczami. Zwykle na te trzy sposoby pozyskujemy kolejne materiały z drugiej ręki, z których potem powstają naszej produkty.

2 - Garderoba ze wszystkimi materiałami

Najpierw robimy wstępną selekcję materiałów - co zostaje, co przekazujemy dalej. Na tym etapie powstają także pierwsze pomysły, co z danej rzeczy można uszyć. To, co u nas zostaje, segregujemy od razu według kolorów do prania. Czyste i przewietrzone rzeczy trafiają do osobnej garderoby, gdzie układane są według przyszłego zastosowania. Przyznaję, że te rzeczy pomału przestają się mieścić!

3 - Domowa pracownia

Tutaj moja Mama zabiera się do pracy! Zwykle dany produkt powstaje częściowo spontanicznie - w zależności od inspiracji danego dnia. Otacza nas tak wiele różnorodnych materiałów i krojów, że już samo to determinuje taki sposób szycia. Z jednej strony mamy kilka szablonów na produkty, jednak z drugiej często powstają one w zależności od kroju danej rzeczy, od rodzaju tkaniny oraz jej ilości.

4 - Domowe studio i magazyn

Zwieńczeniem całego procesu jest przygotowanie produktów do wystawienia ich w sklepie. Jeśli jest taka potrzeba, prasuję daną rzecz, a następnie robię jej zdjęcia w naszym domowym studiu lub na dworze, jeśli sprzyja temu pogoda (a uwielbiam zdjęcia na świeżym powietrzu!). Potem oczywiście pozostaje jeszcze edycja zdjęć, przygotowanie opisów i voila! Ostateczny efekt możecie zobaczyć w naszm sklepie.

5 - Zamówienia i wysyłka

Za każdym razem jest nam szalenie miło, kiedy ktoś decyduje się na zakupy w naszym sklepie! Jest to zarówno docenienie naszej pracy, jak i wsparcie naszego przedsięwzięcia, za co serdecznie dziękujemy! Chcemy, aby otwieranie zamówień od nas było jak najmilszym doświadczeniem, dlatego pakujemy od serca, a przy tym wykorzystujemy do tego materiały naturalne lub te z odzysku.

6 - Social media

Jest to część naszej pracy, która przeplata się z każdym innym etapem tworzenia marki. To właśnie tam dzielimy się z Wami nowymi materiałami, świeżo uszytymi produktami, sposobem pakowania, ale także tym, co u nas słychać! Chcemy pokazać, że nasza marka to więcej niż sklep - to coś, co pozwala nam przekazywać dalej nasze wartości i podejście do życia - bez tego nie byłoby Atelier Przytulności! 😊

Nasze produkty – uszyte niemal w 100% z odzysku! ♻️

Wykorzystujemy niechciane ubrania oraz materiały z drugiej ręki

Wyjątkowe

Nasze rzeczy powstają najczęściej w pojedynczych egzemplarzach - zarówno ze względu na ograniczoną ilość materiału, jak i na to, że moja Mama lubi szyć różnorodnie!

Szyte w Polsce

A jakże, jak już wspomniałam wyżej, wszystko tworzymy w naszym własnym domu.

Prawdziwie ekologiczne

Na własne oczy widzimy, jak wiele jest niechcianych ubrań, z którymi wiele osób nie ma co zrobić. Z naszą pomocą dostają one nowe życie, mogą dzięki temu trafić do kolejnego obiegu.

Atelier Przytulności prywatnie 🐱🐶🐱

Czyli zwierzęta również z drugiej ręki

4 psy i 5 kotów – oto nasz aktualny stan zwierzaków.

Prawie wszystkie zostały przygarnięte, ponieważ po prostu potrzebowały pomocy. Jedynie sunia Figa i kot Ciastek były planowanymi adopcjami.

Jak możecie się domyślać, nasz dom od zawsze był pełen zwierząt – właśnie przez to, że przygarnialiśmy te najbardziej potrzebujące. Teraz już nawet trudno sobie wyobrazić, jakby to było bez psów i kotów. 😄

Zwierzęta to superważna część naszego życia, a także naszej marki. Wiele chwil codzienności jest związana właśnie ze zwierzakami, dlatego też dzielimy się tą codziennością w social mediach.

Nasze relacje ze zwierzętami także wynikają z naszego podejścia do życia. To z kolei jest podstawą Atelier Przytulności. ❤️

Nasz cel ✨

Chcemy stworzyć więcej niż sklep – chcemy stworzyć społeczność, którą łączą podobne wartości

Za Atelier Przytulności nie stoi jedynie sklep – wręcz przeciwnie, produkty i sposób prowadzenia marki odzwierciedlają nasze podejście do życia. Przekazywane wartości są fundamentem naszej marki. Mamy świadomość, jak bardzo ludzie eksploatują planetę. Z jednej strony mówi się, że jest już za późno, że to zaszło zbyt daleko – i być może tak jest, jednak nie wyobrażam sobie, abyśmy w takim momencie miały się poddać!

Od zawsze interesowałam się przyrodą, już jako paroletnie dziecko oglądałam filmy przyrodnicze, a potem z biegiem lat też sporo czytałam na ten temat. Poprzez Atelier Przytulności czuję, że mogę zrobić coś choć trochę dobrego dla przyrody, która od zawsze tak bardzo mnie pasjonowała i inspirowała.

Chciałabym, żeby nasza marka edukowała, pokazywała styl życia “z drugiej ręki”, w tym także slowlife, a w końcu była miejscem dla społeczności o podobnych poglądach.

Być może brzmi to nieco patetycznie, ale takie w istocie mamy zamiary wobec Atelier Przytulności! 🙂

Możesz także wesprzeć nasze działania ❤️

Jesteśmy małą marką, jednak mamy duże cele! Możesz nam pomóc na wiele sposobów

Możesz nas śledzić na Facebooku oraz Instagramie, jest to najprostsza forma wsparcia, jednak nie mniej ważna! W mediach społecznościowych pokazujemy nie tylko nasze produkty, ale także naszą markę od kuchni, dzielimy się naszą “slow” codziennością, pokazujemy różne rzeczy z drugiej ręki i po prostu jesteśmy w stałym kontakcie z Wami!

A oprócz tego…

Przekaż swoje niechciane rzeczy

👕
  • Z dziurką, z plamką
  • Paski, biżuteria, torebki itp.
  • Niezałożone od dawna, staromodne

Zostań naszym patronem

🥇
  • Wsparcie w utrzymaniu firmy
  • Zakup materiałów z drugiej ręki
  • Zakup rzeczy potrzebnych do szycia

Zajrzyj do naszego sklepu

🛒
  • Wspierasz polską markę
  • Wspierasz kolejny obieg rzeczy
  • Produkty jedyne w swoim rodzaju

Serdecznie Ci dziękujemy!

Powrót do strony głównej

© 2021 Atelier Przytulności