Opublikowano 1 komentarz

Czym różnią się poduszki dekoracyjne od poduszek artystycznych?


W naszej pracowni powstają 2 rodzaje poduszek – poduszki dekoracyjne oraz artystyczne. Jedne i drugie mają nadawać wnętrzu przytulności oraz oryginalności; jedne i drugie są szyte w naszej domowej pracowni z ubrań i materiałów z drugiej ręki. Co je więc od siebie różni?

Poduszki artystyczne – to od nich wszystko się zaczęło

Poduszki artystyczne tworzą fundament naszej marki – Atelier Przytulności. Ze względu na to, że moja babcia jest krawcową, a mama od zawsze szyła na maszynie, to od kiedy pamiętam, otaczały nas różne materiały, które nie zawsze były od razu wykorzystane. W efekcie nazbierało się ich całkiem sporo. Dodatkowo, jak zapewne wiele osób, miałyśmy w domu również dużo ubrań – starych, nowych, kupionych, otrzymanych za darmo, w lepszym lub gorszym stanie i wiele innych. Zrodził się więc pomysł, aby w końcu wykorzystać te ubrania oraz materiały. Postanowiłyśmy szyć z nich poduszki – niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju, bo uszyte z tkanin z drugiej ręki.

Na początku skupiłyśmy się jedynie na poduszkach, właśnie tych artystycznych, które szyłyśmy i nadal szyjemy w pojedynczych egzemplarzach. Jednak nasz pomysł szybko się rozrósł i w naszej pracowni zaczęły powstawać również inne artykuły z materiałów z odzysku – kosmetyczki, woreczki do przechowywania, torby, ozdoby, akcesoria, poszewki, a także poduszki dekoracyjne.

Poduszka artystyczna Fantazja, dostępna w pojedynczym egzemplarzu

 

Poduszki dekoracyjne – krótkie, unikatowe serie

W przeciwieństwie do poduszek artystycznych, poduszki dekoracyjne szyte są zwykle w krótkich seriach, choć zdarzają się też pojedyncze egzemplarze. Charakteryzuje je klasyczny styl oraz uniwersalny rozmiar (40×40 cm lub 50×50 cm). Dzięki temu możemy wyjść naprzeciw osobom, które szukają właśnie takich poduszek, a jednocześnie chcą mieć w swoim domu coś unikatowego, coś szytego niemal na zamówienie.

Poduszki dekoracyjne, jak wspomniałam wyżej, również są u nas szyte z materiałów z drugiej ręki, rzadziej z ubrań, ponieważ w tym drugim przypadku nie byłybyśmy w stanie uzyskać pożądanego, klasycznego charakteru poduszek.

Poduszka dekoracyjna na guziki, dostępna jedynie w dwóch egzemplarzach

 

Przedmioty z własną historią

Niezależnie od tego, czy wybierzesz poduszkę artystyczną, poduszkę dekoracyjną, czy może zdecydujesz się na obie, możesz mieć pewność, że każda z nich będzie uszyta z sercem w naszej domowej pracowni. Razem z mamą wybieramy odpowiednie materiały, wyszukując ich w lumpeksach lub wśród naszych domowych zbiorów. Ponadto każdy materiał dokładnie oglądamy oraz pierzemy, aby ostatecznie uszyć z niego nowe, unikatowe artykuły, poprzez które chcemy podzielić się ciepłem oraz przytulnością. Oferując dobrą jakość, mamy pewność, że nasze artykuły będą mogły długo służyć, a tym samym będzie można długo się nimi cieszyć.

Uważamy, że najlepsze przedmioty, to te „z duszą”, które mają swoją historię, które sprawiają radość swojemu posiadaczowi. Jesteśmy przeciwne szybkiej modzie, w której pierwsze miejsce zajmuje chęć posiadania, a jakość plasuje się gdzieś na końcu, nie mówiąc już o długim cieszeniu się z posiadanej rzeczy. I właśnie poprzez naszą działalność chcemy pokazać, że może być inaczej, że przedmioty mogą być wykonane dobrze, że mogą sprawiać prawdziwą przyjemność i stać się dopełnieniem naszych wspomnień. Brzmi patetycznie? Być może, jednak na własnej skórze przekonałam się (i zapewne nie tylko ja), że tak właśnie może być.

  • U mnie na półce w ramach ozdoby stoi stary, wyszczerbiony dzbanuszek po pradziadkach, którego na pewno nie wymieniłabym na nowszy model. Świadomość jego historii sprawia, że jest tym bardziej wartościowy
  • Kilka lat temu kupiłam sobie różową kurtkę w góry, była ze mną na górskim szlaku, na spacerach, nocą na ognisku nad brzegiem rzeki, a także na dachu pewnego budynku. Z jednej strony to tylko kurtka, ale z drugiej przyjemnie jest przeżywać z nią nowe przygody, ponieważ staje się ona niejako ich odzwierciedleniem, czymś, co o nich potem przypomina
  • Odkąd korzystam z naszych bawełnianych woreczków, różne wyjścia oraz podróże stały się jeszcze fajniejsze. Znacznie przyjemniej pakować się do bawełnianych woreczków zamiast do plastikowej, rwącej się reklamówki. Te woreczki stały się zdecydowanie moimi ulubionymi, zarówno ze względu na kolor, wzór materiału, jak i na ich funkcjonalność

To jedynie kilka przykładów, a mogłabym ich wypisać tutaj znacznie więcej.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Co będziesz przechowywać w swoich bawełnianych woreczkach? Przedstawiamy kilka naszych pomysłów, choć z pewnością nie wyczerpałyśmy tematu. ☺️ ? Idealne na podróż – do przechowywania bielizny lub kosmetyków ? Można w nich schować książkę, tablet lub coś innego, co chcemy uchronić przed zarysowaniem/zniszczeniem ? Praktyczny dodatek do torebki; do woreczka można włożyć portfel, klucze oraz inne drobne rzeczy, które chcemy mieć w jednym miejscu __________________ Ja ze swoich woreczków korzystam już od jakiegoś czasu i bardzo się do nich przywiązałam. ? Dużo przyjemniej jest nosić ze sobą swoje ulubione woreczki niż rwącą się, plastikową siatkę. ☺️ __________________ #woreczki #bawełna #uszyte #uszytewpolsce #madeinpoland #zodzysku #różowy #paski #polskamarka #polskiprodukt #polskie #podróże #sklep #produkt #dlawas #zerowaste #przechowywanie #atelierprzytulności #atelier #pracownia

Post udostępniony przez Atelier Przytulności (@atelierprzytulnosci)

Naszym celem jest to, aby nasze artykuły, w tym poduszki artystyczne oraz dekoracyjne, stały się dla Was tym samym, czym dla mnie są dzbanuszek po pradziadkach, różowa kurtka czy bawełniane woreczki. Szyjemy je, ponieważ wiemy, ile mogą dać przyjemności i wierzymy, że jest to właściwa droga. Chcemy przede wszystkim tworzyć w zgodzie z naszymi przekonaniami oraz w zgodzie z naszą planetą, aby właśnie w ten sposób powstawały wyjątkowe produkty!

1 komentarz do: “Czym różnią się poduszki dekoracyjne od poduszek artystycznych?

  1. I znowu się nie zawiodłam. Wspaniale się Was czyta. Z wielką przyjemnością zaglądam do Waszego sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *